Временска прогноза: Доаѓа облачно време со дождови

октомври 6, 2018

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно време со температури околу просекот за овој период од годината.

Од УХМР најавуваат дека во недела попладне и во понеделник е можна појава на краткотраен дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Минималните температури ќе се движат од три до 13, а максималните од 18 до 27 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: