strumica denes logo
видео

април 11, 2019

(ВИДЕО) АЛСАТ: СЕКСУАЛНА РАБОТНИЧКА ОД СТРУМИЦА ОТВОРЕНО ЗА „360°“

ИЗВОР: АЛСАТ Сексуална работа, која е незаконска, има во сите

Види повеќе

февруари 25, 2019

(ВИДЕО) Рецепт за подготовка на вкусна домашна пица!

Пицата е едно од омилените јадења на многу луѓе ширум

Види повеќе

декември 17, 2018

(ВИДЕО) ЛЕНЧЕ КУКИЌ ПОВТОРНО ГО ЗАНЕМЕ ЖИРИТО: СТРУМИЧАНКАТА ГО ОСВОЈУВА БАЛКАНОТ!

Со песната „Не иди од мене, злато мое“ струмичанката Ленче

Види повеќе

ноември 14, 2018

(ВИДЕО) КРВАРИ КОЊ НА ПАТОТ СТРУМИЦА-БАНИЦА: ТУРИСТИЧКИ АВТОБУС УДРИ ВО ЗАПРЕЖНА КОЛА!

Пред половина час, на патот Струмица-Баница се случи сообраќајна несреќа

Види повеќе

ноември 5, 2018

(ВИДЕО) ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА: Коњ „уживаше“ во убавата прошетка низ струмичките улици

„Спремни сме за Европа, не чекаат со широко отворени врати.

Види повеќе

октомври 24, 2018

(ВИДЕО) Директно од струмичките улици: One way dance studio ја развиваат танц културата во градот!

Малкумина знаат дека хип-хоп танцот во Македонија ги живее своите

Види повеќе

септември 8, 2018

ВИДЕО ПОДГОТВЕНО ОД НАШИ СТРУМИЧАНИ КОЕ ЌЕ ВЕ ЗАМИСЛИ НА КОЕ НИВО Е НАШАТА „ЕКОЛОШКА СВЕСТ“

Подигањето на еколошката свест опфаќа трансферирање на техничкиот јазик на

Види повеќе

август 6, 2018

(ВИДЕО) Струмичанецот Мите Стоилков му посвети песна на Оливер Драгојевиќ

Младиот пејач Мите Стоилков му посвети песна на легендарниот музичар Оливер Драгојевиќ, кој

Види повеќе