(ВИДЕО) Директно од струмичките улици: One way dance studio ја развиваат танц културата во градот!

октомври 24, 2018

Малкумина знаат дека хип-хоп танцот во Македонија ги живее своите славни денови, хип-хоп танц сцената, е по развиена од било кога, конечно ова танц култура ја зафати и Струмица.

One way dance studiо овие денови на својот официјален јутјуб канал го објави своето видео кое е снимано во Струмица, односно на спортското игралиште кај „Чифлик маало“.

One way dance studiо е формирано во септември оваа година, кој за краток период ни презентираа нешто ново за нашиот град, нешто урабано, место каде чувствата, минатото и секојдневието се преточува во движење.

Во продолжение погледнете го видеото:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: