strumica denes logo

(ВИДЕО) КРВАРИ КОЊ НА ПАТОТ СТРУМИЦА-БАНИЦА: ТУРИСТИЧКИ АВТОБУС УДРИ ВО ЗАПРЕЖНА КОЛА!

Автор:

Датум:

ноември 14, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

ноември 14, 2018

Категории:

Хроника

Пред половина час, на патот Струмица-Баница се случи сообраќајна несреќа откако автобус удрил во запрежно возило. Како што може да се забележи и по видеото луѓето се загрижени за коњот бидејќи крвари и бараат помош од Здружението за заштита на животни-Струмица. За среќа од патниците никој не е повреден. Во моментот струмичката полиција се наоѓа таму, со повеќе информации во текот на денешниот ден.