strumica denes logo

(ВИДЕО) ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА: Коњ „уживаше“ во убавата прошетка низ струмичките улици

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Струмица

„Спремни сме за Европа, не чекаат со широко отворени врати. Тг’дк, тг’дк, тг,дк.“ Ова вчера беше објавено на социјалната мрежа фејсбук од страна на струмичанец кој најверојатно живее во близина на истата улица низ која помина автомобил со приколка и во неа коњ кој веројатно „уживаше“ во прошетката низ струмичките улици. Во продолжение погледнете го видеото:

https://www.facebook.com/gligorcocovski/videos/2060136164008552/?t=7