strumica denes logo

(ВИДЕО) ЛЕНЧЕ КУКИЌ ПОВТОРНО ГО ЗАНЕМЕ ЖИРИТО: СТРУМИЧАНКАТА ГО ОСВОЈУВА БАЛКАНОТ!

Автор:

Датум:

декември 17, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

декември 17, 2018

Категории:

Култура

Со песната „Не иди од мене, злато мое“ струмичанката Ленче Кукиќ повторно го остави жирито без здив во вториот круг од балканското шоу „Никад није касно“. Жирито и даде коментари спoред кои со сигурност можеме да кажеме дека на Ленче и претстои голем успех и понатаму во ова балканско шоу. Во продолжение погледнете го видеото: