strumica denes logo
Велигден

април 29, 2019

По Велигден нови цени на горивата!

Регулаторната Комисија за енергетика, две недели по последната одлука, минатиот

Види повеќе

април 29, 2019

Втор ден Велигден: Христовото станување од мртвите е потврда на сите негови зборови!

Велигден, или празникот на Христовото воскресение е дефинитивно најголемиот христијански

Види повеќе

април 9, 2018

Православните христијани го празнуваат Втор ден Велигден!

Верниците денеска го слават вториот ден од големиот христијански празник

Види повеќе

април 9, 2018

Католиците од Апостолскиот Егзархат го одбележаа Велигден во Струмица

Католиците од Апостолскиот егзархат во Македонија го одбележаа Христовото Воскресение

Види повеќе

април 8, 2018

(ФОТО) ОК НА ВМРО-ДПМНЕ,СТРУМИЦА РЕАЛИЗИРАШЕ ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ОБЕЗБЕДУВАЈЌИ ОБРОК!

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струмица по повод Велигден реализираше скромна

Види повеќе

април 8, 2018

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ВЕЛИГДЕНСКАТА БОГОСЛУЖБА ВО БРИСЕЛ ЈА ВОДЕШЕ БОРО МИЛЧЕВ ОД СТРУМИЧКАТА ЕПАРХИЈА!

Големиот христијански празник Велигден  свечено беше одбележан и во Брисел, 

Види повеќе

април 8, 2018

Градоначалникот Јаневски присуствуваше на полноќната Велигденска литургија во црквата „Свети Григориј Палама и Димитриј“

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, присуствуваше на полноќната Велигденска

Види повеќе

април 8, 2018

Премиерот Заев Велигден го помина во родната Струмица!

,,Нека е за многаја лета големиот празник, порачавме синоќа со

Види повеќе

април 7, 2018

Честитка од градоначалникот Коста Јаневски по повод големиот христијански празник Велигден

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, по повод големиот христијански

Види повеќе