strumica denes logo
струмичко

април 15, 2019

TEШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЧКО: ВОЗАЧОТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН!

На 12.04.2019 година во 24:00 часот на Регионален пат село

Види повеќе

април 8, 2019

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ ВО СТРУМИЧКО!

Се запали автомобил во движење околу 19:30 часот на стариот

Види повеќе

март 16, 2019

ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ПРИЈАВЕНИ 5 ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЧКО!

На 13.03.2019 во 17.00 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.И.(37)

Види повеќе

март 9, 2019

СВЕКОР НАПАДНАЛ СНАА ВО СТРУМИЧКО, ПАДНАЛА ПО СКАЛИ И СЕ ЗДОБИЛА СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

На 07.03.2019 година во 17.00 часот во Полициска станица Струмица

Види повеќе

февруари 26, 2019

ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЧКО: СИН СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГО УБИЕ СВОЈОТ ТАТКО И МАЈКА И ЌЕ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА!

На 25.02.2019 во 18.15 во Полициска станица Струмица, 62-годишен жител

Види повеќе

јули 22, 2018

Нема да се користат цијанид и сулфурна киселина во рудникот Иловица-Штука

Цијанид и сулфурна киселина нема да се користи и ќе

Види повеќе

април 30, 2018

Негативната кампања го намали процентот на вакцинација во струмичко

Негативната кампања која се води извесен период придонела опфатот за

Види повеќе