strumica denes logo

ИСЧЕЗНА МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ ОД СТРУМИЧКО, МАЈКАТА СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЗАМИНАЛА СО С.Џ СО КОГО САКАЛА ДА СТАПИ ВО БРАК!

Автор:

Датум:

март 27, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 27, 2019

Категории:

Хроника

На 23.03.2019 година во ПС Струмица Ј.О (37) од село Нова Маала пријави дека истиот ден околу 13:00 часот нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот. Пријавителката се сомнева дека заминала со лицето С.Џ со кого сакала да стапи во брак. Полициска станица Струмица презема мерки за пронаоѓање на лицето.