strumica denes logo

ИНЦИДЕНТ ВО СТРУМИЧКО: СИН СЕ ЗАКАНУВАЛ ДЕКА ЌЕ ГО УБИЕ СВОЈОТ ТАТКО И МАЈКА И ЌЕ ЈА ЗАПАЛИ КУЌАТА!

Автор:

Датум:

февруари 26, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 26, 2019

Категории:

Хроника

На 25.02.2019 во 18.15 во Полициска станица Струмица, 62-годишен жител на село Сушево пријавил дека неговиот син А.А. се заканувал дека ќе го убие него и неговата сопруга и дека ќе ја запали куќата. А.А. бил лишен од слобода и задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.