strumica denes logo

TEШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЧКО: ВОЗАЧОТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН!

Автор:

Датум:

април 15, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 15, 2019

Категории:

Култура

На 12.04.2019 година во 24:00 часот на Регионален пат село Банско – село Свидовица се случила сообракајна незгода во која патничко моторно возило „Фиат Брава“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.В (27) од село Банско удрило во сообракаен знак и се превртело. Во сообракајната незгода со тешки телесни повреди се здобил возачот, на кого му била укажана лекарска помош во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.