strumica denes logo

СВЕКОР НАПАДНАЛ СНАА ВО СТРУМИЧКО, ПАДНАЛА ПО СКАЛИ И СЕ ЗДОБИЛА СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

Автор:

Датум:

март 9, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 9, 2019

Категории:

Хроника

На 07.03.2019 година во 17.00 часот во Полициска станица Струмица В.П од село Чанаклија пријавила дека по вербална расправија помеѓу нејзиниот сопруг и нејзиниот свекор од страна на свекорот била физички нападната по што паднала по скали и се здобила со тешки телесни повреди. А.П (68) од село Чанаклија е лишен од слобода и задржан во Полициска станица Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.