strumica denes logo

Тракторот почнал да оди во спротивна насока: Teшка сообраќајна несреќа во Струмичко, има повредени

Автор:

Датум:

јули 30, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 30, 2018

Категории:

Хроника

 

Во 05,10 часот на локалниот пат село Турново – село Иловица се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „Мерцедес“ со струмички регистарски таблички управувано од 27-годишниот А.Ј. и трактор „ИМТ 539“ управуван од 52-годишниот С.И. од селото Иловица.

А.Ј. изгубил контрола над возилото и удрил во предниот дел од тракторот, кој што се движел во спротивна насока.

 
Во незгодата возачите А.Ј. и С.И. се здобиле со телесни повреди, додека сопатничката во тракторот М.И. (52) се здобила со тешки телесни повреди. Со возила на брзата помош повредените се пренесени во Медицински центар Струмица за укажување на лекарска помош.
 

Извршен е увид на лице место и се работи на целосно расчистување на настанот.