strumica denes logo

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ ВО СТРУМИЧКО!

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Хроника

Се запали автомобил во движење околу 19:30 часот на стариот пат кој води кон Василево. Струмичката пожарна веднаш пристигнала на местото на несреќата и огнот бил изгаснат. Нема повредени и загинати, а причинета е поголема материјална штета.