Home

Perdormire

Tag - Славица Ангелова

Струмица

МАССУМ 2019 КИЧЕВО: СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈАТА НАЈДОБАР СОЛО ИЗВЕДУВАЧ!

Заврши 14 издание на манифестацијата „Образовно рандеву 2019“. Оваа година натпреварот за средношколци во повеќе категории се одржа во Кичево, а нашата Славица...

Култура

(ВИДЕО) АНГЕЛСКИОТ ГЛАС ОД СТРУМИЦА НА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА КРЕНА НА НОЗЕ ПУБЛИКАТА ВО БУГАРИЈА, ФАНСТАСТИЧЕН НАСТАП НА „THE VOICE“

Талентираната струмичанка со ангелски глас повторно воодушевува со својот талент! Овојпат Славица Ангелова своите гласовни способности ги покажа во Бугарија на...

Култура

(ВИДЕО) Вистинска магија: Нашата Славица Ангелова фанстастично ја обработи познатата „Јingle Bell Rock“- СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ!

Во соработка со „EAT THE BEAT DANCE STUDIO“ нашата прекрасна и талентирана струмичанка Славица Ангелова, на еден фантастичен и необичен начин ја испеа...

Култура

(ВИДЕО) БРАТ И СЕСТРА ОД СТРУМИЦА НА МАЕСТРАЛЕН НАЧИН ЈА ОБРАБОТИЈА ПОЗНАТАТА – NOTHING ELSE MATTERS ОД МЕТАЛИКА!

Нашата ѕвезда од Струмица која од ден на ден се повеќе заблескува на македонското музичко небо објави ново видео кое всушност е обработка на познатата NOTHING...

Култура

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА ОСВОИ ПУБЛИКАТА НА „ЕЗЕРСКИ БИСЕРИ 2018“ И ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО!

Нашата талентирана струмичанка Славица Ангелова која каде и да се појави ја освојува публиката со нејзиниот глас, овојпат беше дел и од учесниците на...

Култура

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ВЕЧЕРВА ЌЕ ГИ БРАНИ БОИТЕ НА МАКЕДОНИЈА НАЈДОБРО ШТО МОЖЕ И УМЕЕ!

Вечерва со почеток од 22:00 часот на програмата на Канал 5, ќе се емитува познатото натпреварувачко шоу „Некои нови клинци“ каде нашата струмичанка Славица...

Магазин

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СО „ЗЛАТЕН ГЛАС“ – СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ГО ЗАНЕМЕ ЖИРИТО И ВЛЕЗЕ ВО ЧЕТВРТИОТ КРУГ НА „НЕКИ НОВИ КЛИНЦИ“

  Нашата струмичанката Славица Ангелова која се натпреварува во музичкото шоу „Неки нови клинци“ го помина третиот круг, односно се пласираше во четвртиот...