strumica denes logo

(ВИДЕО) АНГЕЛСКИОТ ГЛАС ОД СТРУМИЦА НА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА КРЕНА НА НОЗЕ ПУБЛИКАТА ВО БУГАРИЈА, ФАНСТАСТИЧЕН НАСТАП НА „THE VOICE“

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 8, 2019

Категории:

Култура

Талентираната струмичанка со ангелски глас повторно воодушевува со својот талент! Овојпат Славица Ангелова своите гласовни способности ги покажа во Бугарија на музичкото натпреварување „THE VOICE“ каде ја крена публиката на нозе. Славица се претстави со рок хитот „WHAT’S UP“ и доби зелено светло за продолжување на нејзиното натпреварување. Во продолжение погледнете го нејзиниот настап: