strumica denes logo

ИСТОРИСКО ПОЛУФИНАЛЕ ЗА НАШАТА СТРУМИЧАНКА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ВО „НЕКИ НОВИ КЛИНЦИ“

Автор:

Датум:

април 27, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 27, 2018

Категории:

Култура

Струмичанката Славица Ангелова која со својот глас го освојува жирито на музичкото натпреварување „Неки Нови Клинци“ чекор по чекор, скала по скала, полека но сигурно влезе го големото историско полуфинале. Тимот на Струмица Денес од се’ срце и го честита овој успех на Славица. Видеото ќе биде објавено дополнително.