strumica denes logo

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ВЕЧЕРВА ЌЕ ГИ БРАНИ БОИТЕ НА МАКЕДОНИЈА НАЈДОБРО ШТО МОЖЕ И УМЕЕ!

Автор:

Датум:

јуни 12, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 12, 2018

Категории:

Култура

Вечерва со почеток од 22:00 часот на програмата на Канал 5, ќе се емитува познатото натпреварувачко шоу „Некои нови клинци“ каде нашата струмичанка Славица Ангелова најдобро што може и умее ќе ги брани боите на Македонија! Ангелова ќе се претстави со песни од Калиопи и Тропико Бенд. Коментарите на жирито како и секогаш беа на највисоко можно ниво. Да ја поддржиме Славица вечерва!

22:00 часот, Канал 5 телевизија.