Home

Perdormire

Tag - посета

Култура

САМУЕЛ ЖБОГАР ЈА ПОСЕТИ СТРУМИЦА!

Во рамките на кампањата „ЕУ за тебе“, шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, Самуел Жбогар, ја посети Струмица. На дебатата која...

Струмица

ЈАНИ МАКРАДУЛИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА, ОД НАРЕДНАТА ГОДИНА СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ЌЕ СЕ ГРЕЕ НА ГАС!

Во посета на општина Струмица денеска престојуваше заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули. По средбата со градоначалникот...

Култура

(ФОТО)ВМРО ДПМНЕ-СТРУМИЦА НА РУЧЕК ВО КУКЛИШ ВО МАНАСТИРОТ „СВЕТИ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“

Денеска по повод денот на патронот на град Струмица – „Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ –...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ЈА ПОСЕТИ СТРУМИЦА -НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ ПОСЛУЖЕН СО РУЧЕК И САМИОТ ТОЈ ДЕЛЕШЕ ОД ГРАВОТ МЕЃУ ПРИСУТНИТЕ!

По повод денешниот празник „Свети Петнаесет Тивериополски маченици“ патрон на град Струмица, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски беше во...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТО) УНИЈАТА НА МЛАДИ СИЛИ НА ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА, ВО ПОСЕТА НА ДЕЧИЊАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ВО НОВО СЕЛО!

Денес во претпразнична атмосфера, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ-Струмица го посвети на дечињата со посебни потреби во училиштето Свети “Климент Охридски”...

Струмица

СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ СВЕТСКИОТ МЕСЕЦ ЗА БОРБА ПРОТИВ РАК НА ДОЈКА“ ГО ОДБЕЛЕЖАА ВО ОДДЕЛОТ ЗА ДИЈАГНОСТИКА

На 26.10.2018 година (петок) по повод „Светскиот месец за борба против рак на дојка“ учениците од IV8 клас заедно со нивната професорка Емилија Котеска, го...