strumica denes logo

(ФОТО)ВМРО ДПМНЕ-СТРУМИЦА НА РУЧЕК ВО КУКЛИШ ВО МАНАСТИРОТ „СВЕТИ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“

Автор:

Датум:

декември 11, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

декември 11, 2018

Категории:

Култура

Денеска по повод денот на патронот на град Струмица – „Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ – Струмица традиционално организираше ручек за сите сограѓани. Ручекот беше поделен за сите заинтересирани сограѓани, а комитетот беше домаќин на раководството на партијата предводено од Христијан Мицкоски, други членови од раководството и коалиционите партии.

Делегација на Општинскиот Комитет, Претседателот Александар Донев и партискиот функционер Цветан Трипуновски го посетија исто така и истоимениот манастир во Куклиш.