Home

Perdormire

Tag - марихуана

Култура

СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ 25 ГОДИШНО МОМЧЕ КОЕ ВРШЕЛО ПРОДАЖБА НА МАРИХУАНА И ДОЗВОЛУВАЛО КОНЗУМИРАЊЕ НА МАРИХУАНА ВО НЕГОВИОТ ДОМ!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.К.(25) од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и...

Хроника

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА:ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ВО АВТОМОБИЛ СО СТРУМИЧКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ, ПЕТ ДИЛЕРИ УАПСЕНИ!

На 20.02.2019 година во 16.00 часот на регионален пат Радовиш –Плачковица од страна на полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи...

Хроника

ВО АВТОМОБИЛОТ НА 23 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНА Е МАРИХУАНА, СЕМКИ ОД МАРИХУАНА И МЕТАЛНА ДРОБИЛКА!

На 07.02.2019 година во 22,00 часот на регионалниот пат село Банско – ,,Свидовичка раскрсница“, запрено е и контролирано патничко моторно возило „БМВ“ со...