ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА:ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА ВО АВТОМОБИЛ СО СТРУМИЧКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ, ПЕТ ДИЛЕРИ УАПСЕНИ!

февруари 21, 2019

На 20.02.2019 година во 16.00 часот на регионален пат Радовиш –Плачковица од страна на полициски службеници од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Радовиш при преглед на патничко моторно возило „Ауди“ со струмички регистерски ознаки пронајденa е марихуана, а во близина на возилото исто така е пронајдена марихуана. Во возилото биле лицата Ј.Р.(33) од село Василево, Б.М.(24), Ф.Д.(20), Б.Д.(27) и Р.И.(30), сите од Радовиш. Лицата се приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: