strumica denes logo

ВО ДОМОТ НА 19 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА ПРОНАЈДЕНИ НЕКОЛКУ ПАКУВАЊА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

март 7, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 7, 2019

Категории:

Хроника

На 06.03.2019 во периодот од 15.45 до 16.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во домот на 19 годишникот од Струмица. При претресот биле пронајдени и одземени неколку пакувања марихуана. По целосно документирање на случајот, против момчето ќе биде поднесена соодветна пријава.