strumica denes logo
Јаневски

јануари 13, 2019

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАНЕВСКИ НА СРЕДВА СО ЧЛЕНОВИТЕ НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ГЛУВИ И НАГЛУВИ ЛИЦА ВО СТРУМИЦА!

Градоначалникот Коста Јаневски вчера ги посети членовите на Здружението на

Види повеќе

јануари 6, 2019

Честитка од градоначалникот Јаневски по повод празнувањето на Бадник и Божик

Почитувани сограѓани од христијанска вероисповед, Во пресрет на празнувањето на

Види повеќе

декември 3, 2018

Јаневски: Од мојот речник го бришам зборот хендикеп!

Во хотелот „Вила парк“ во Струмица, вчера, по втор пат

Види повеќе

ноември 23, 2018

Градоначалникот Коста Јаневски на средби со жителите на Рич и Попчево

Градоначалникот Коста Јаневски и неговите соработници синоќа одржаа средби со

Види повеќе

септември 27, 2018

Јаневски:Планината Беласица нека биде симбол на заедничка грижа кон природата и нашата иднина

Во организација на Еколошкото друштво „Планетум“ од Струмица, денеска, се

Види повеќе

септември 24, 2018

Градоначалникот Јаневски ги предаде клучевите од реновираните домови на културата во пет населени места

Општина Струмица ја заврши реконструкцијата на домовите на културата во

Види повеќе

септември 20, 2018

Градоначалникот Јаневски ги посети децата вклучени во целодневниот престој во градинката „Детска радост“

Во градинката „Детска радост“, клон 2, започна да функционира целодневниот

Види повеќе

септември 15, 2018

Градоначалникот Јаневски на средба со граѓанските организации од Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, одржа средба со претставниците

Види повеќе

септември 12, 2018

Градоначалникот Јаневски ја отвори изложбата на дела од меѓународната ликовна колонија

Во изложбениот салон на центарот за култура „Антон Панов“, а

Види повеќе