Home

Perdormire

Tag - ДОЖД

Култура

УХМР предупредува: Дождот нема да престане да врне со денови, можни непогоди во цела Македонија

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава вечерва на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи...

Култура

Какво време се очекува за 1 мај?

За 1 мај ќе врне дожд. Времето ќе биде облачно и со значително пониски температури кои ќе се движат околу 19 степени. Утрото ќе биде студено. Утринските...