Home

Perdormire
Култура

Вонредна најава: Пристигна циклонот Владимир во Македонија, попладне сите дома!

Home

Циклонот Владимир пристигна во Македонија. Денес во текот на претпладнево во нашата држава времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а има услови и за сосема слаб и локален дожд.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 27 степени.

Од пладневните часови па натаму ќе има развој на нестабилна облачност на многу места проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ!