УХМР: Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

јули 30, 2018

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен северен ветер, особено долж Повардарието.Минималните температури ќе се движат од 14 до 22 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 27 до 34 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат околу или малку под просечните за овој период од годината. Извесно стабилизирање на времето се очекува за време на предстојниот викенд.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: