strumica denes logo
ДОЖД

мај 13, 2019

Најава за обилни врнежи од дожд, „Водовод и канализација“ со вонредна акција

Денеска и во наредните неколку дена, времето ќе биде облачно

Види повеќе

мај 9, 2019

Времето целосно се менува – УХМР најавува што не чека цела недела!

Времето денеска во Македонија сончево, и конечно стабилно по дождот

Види повеќе

април 9, 2019

Нова прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува неделава!

Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време

Види повеќе

април 6, 2019

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно, а во некои делови ќе има врнежи од дожд!

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, во јужните делови

Види повеќе

април 4, 2019

УХМР со вонредна временска најава!

Од недела кон крајот на денот до вторник следува период

Види повеќе

април 3, 2019

Поројни дождови кон крајот на неделава!

Променливо облачно време со благо опаѓање на дневните температури и

Види повеќе

октомври 24, 2018

УХМР со нови најави: Драстична промена на времето попладне

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот

Види повеќе

октомври 17, 2018

Засилен ветер и врнежи од дожд, еве за колку степени ќе паднат температурите од понеделник

Времето утре ќе биде сончево со мала облачност и слаб

Види повеќе

октомври 1, 2018

(Временска прогноза) Денеска облачно со локален дожд – Во Струмица температури до 20 степени

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, со

Види повеќе