strumica denes logo
донација

април 9, 2019

СОУУД „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ ДОБИ УШТЕ ЕДНА ДОНАЦИЈА, ОВОЈПАТ МОТОКУЛТИВАТОР, ПРИКЛУЧНА МАШИНА ФРЕЗА И КОСИЛКАИ ПЛУГ!

СОУУД „Димитар Влахов“ – Струмица доби донација мотокултиватор, приклучна машина

Види повеќе

декември 1, 2018

ДОДЕКА ТРАЕ ДОНАЦИЈАТА ЗА НИНА, M&M Coffee To Go СО СЕКОЕ ИСПИЕНО КАФЕ ЌЕ ДОНИРА!

Скоро насекаде во Струмица се собираат донации за нашата струмичанка

Види повеќе

октомври 14, 2018

Струмица дел од донаторската акција „Нахрани 10.000“

По повод 16 октомври, Светскиот ден за борба против гладта,

Види повеќе

август 31, 2018

(ФОТО) ПОТРЕБНИ СМЕ ИМ НА НАШИТЕ СТРУМИЧАНИ НА КОИ ИМ ИЗГОРЕ ЦЕЛАТА КУЌА – ДА ДОНИРАМЕ КОЈ ШТО МОЖЕ!

Неодамна на улицата „Киро Абрашев“ во Струмица се случи голем

Види повеќе

август 28, 2018

НА ОВОЈ ГОЛЕМ ПРАЗНИК, КИРЕ НЕ ЗАМОЛУВА ЗА ПОМОШ – ДА ДОНИРАМЕ И СПОДЕЛУВАМЕ СИТЕ!

Броеви за донации: 143-471 ОНЕ ВИП 070-143-108 ТЕЛЕКОМ Јас Кире

Види повеќе