Perdormire

Струмица

Струмица

ДЕНЕСКА СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА И ЦРВЕН КРСТ ПОДЕЛИЈА ОКОЛУ 700 МАСКИ И 200 ПАРА ЗАШТИТНИ РАКАВИЦИ НА ГРАЃАНИТЕ ВО СТРУМИЦА!

Секторот за внатрешни работи Струмица преку Отсекот за превенција во партнерство со ОО на Црвениот Крст Струмица, денес,06.06.2020 годин на повеќе локации во...

Струмица

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА И ЦРВЕН КРСТ, ДЕНЕСКА НА ВЛЕЗОВИТЕ ВО СТРУМИЦА МЕРЕА ТЕМПЕРАТУРА НА ПАТНИЦИТЕ И ДЕЛЕА ЗАШТИТНИ МАСКИ!

Денеска струмичката полиција и Црвен крст-Струмица, на влезовите во Струмица имаа заедничка акција, односно мереа температура на дел од патниците и делеа...

Струмица

СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ДОНАЦИЈА ОД АВСТРИЈА, 31 ЕЛЕКТРИЧНИ КРЕВЕТИ, КОЛИЧКИ ЗА ИНВАЛИДИЗИРАНИ ЛИЦА, УНИФОРМИ ЗА ВРАБОТЕНИТЕ Е САМО ДЕЛ ОД ПОМОШТА!

Наке Гогов, директор на струмичката болница: Денеска повторно добивме донација од истата организација од Австрија која донираше пред неколку месеци. Добивме...

Струмица

СВР СТРУМИЦА СО АПЕЛ ДО СОПСТВЕНИЦИТЕ НА УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И МАРКЕТИ – ВИКЕНДОТ ЌЕ БИДАТ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИТЕ И ЌЕ СЕ СЛЕДИ БУДНО СОСТОЈБАТА!

Секторот за внатрешни работи Струмица, упатува апел до сопствениците на угостителски објекти и сопствениците на маркети строго да ги почитуват прецизно...

Струмица

СТРУМИЧАНЕЦОТ КИРИЛ ЛАЗАРОВ КОЈ Е СОПСТВЕНИК НА „НИКОБ“, ДОБИТНИК НА ПРИЗНАНИЕТО „ЛИДЕР ЗА ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА“ ЗА 2020 ГОДИНА!

Македонскиот бизнисмен Кирил Лазаров, сопственик на националната агенција за обезбедување на лица и имот „НИКОБ“, воедно и претседател на Македонско-бугарската...

Реклама Струмица

„БЕНЗОИЛ“ СО ОДЛИЧНА ПРОМОЦИЈА: СТАНЕТЕ ЛОЈАЛЕН ЧЛЕН НА „БЕНЗОИЛ“ И ИСКОРИСТЕТЕ ЈА ПОВОЛНОСТА ЗА СЕКОЈ ЛИТАР НАТОЧЕНО ГОРИВО!

BENZOIL – Loyalty Card 💥 Станете лојален член на BENZOIL и искористете ја поволноста за секој литар наточено гориво. ✅ Минимални 3 денари...

Реклама Струмица

ОГЛАС: МИНИ МАРКЕТ „ГАЛЕБ“ ВО БОРИЕВО, БАРА ПРОДАВАЧКА – УСЛОВИТЕ ОДЛИЧНИ И ПРЕВОЗ ОБЕЗБЕДЕН!

Мини маркет „Галеб“ во с.Бориево, бара продавачка. Сите оние кои се заинтересирани за подетални информации, да се јават на следните телефонски броеви:...

Струмица

ОПШТИНАТА СО СУБВЕНЦИИ ЗА СТРУМИЧАНИ КОИ ЌЕ КУПАТ НОВ ВЕЛОСИПЕД, УШТЕ ПРВИОТ ДЕН 52 ГРАЃАНИ ПОДНЕЛЕ АПЛИКАЦИИ!

Објавен е јавен повик, со кој ќе го стимулира возењето велосипед. Повикот се однесува на субвенционирање на граѓаните кои во наредниот период ќе купат нов...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif