Perdormire

Струмица

Струмица

СТРУМИЧКИОТ КАРАТЕ КЛУБ „ШИХАН“ ОСВОИ ЧЕТИРИ ЗЛАТНИ И ЕДЕН СРЕБРЕН МЕДАЛ НА ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО ВО ТРАДИЦИОНАЛНО КАРАТЕ ВО КАТИ!

На 09.06.2020 се одржа Државното првенство во традиционално карате во кати за деца кадети јуниори и сениори. Струмичкиот карате клуб „Шихан“ освои четири...

Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОД САБОТА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНО: ПИНДА ОД „КОСМОПОЛИТ“ НАПРАВИ РЕСТОРАН СПОРЕД НАЈВИСОКИТЕ ЕВРОПСКИ СТАНДАРДИ!

„Космополит“-Струмица е во постојана врска со светските трендови! Тоа се покажа и овојпат, бидејќи сопственикот на ресторанот Славчо Васков-Пинда на струмичани...

Струмица

ВРАБОТУВАЊЕ ВО СТРУМИЦА: СЕ БАРААТ МОНТАЖЕРИ НА СВЕТЛОСНИ РЕКЛАМИ, ИЗЛОЗИ, БРЕНДИРАЊЕ НА ВОЗИЛА – „МЕГА ПРИНТ“ НУДИ ОДЛИЧНА ПЛАТА И УСЛОВИ!

Струмичката компанја „Мега Принт“ има потреба од монтажери на светлосни реклами, излози, брендирање на возила и сл. Сите оние кои се заинтересирани може да се...

Струмица

СПОДЕЛУВАЈТЕ: ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА МАКЕДОНСКИОТ БРАНИТЕЛ ОД СТРУМИЦА АНДОН ПОП ЧОТРОВ ДА ПРОДОЛЖИ СО НЕГОВОТО ЛЕКУВАЊЕ НА АМПУТИРАНОТО ДЕСНО СТАПАЛО!

Струмичани, да му помогнеме на нашиот македонски бранител Андон Поп Чотров (Доне) кој колку може! Потребни се финансиски средства за плаќање на болничко...

Струмица

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА НЕЗАВИСНИОТ ПОЛИЦИСКИ СИНДИКАТ МИЛЕ МИЛЕСКИ ЗА СИНОЌЕШНАТА СЛУЧКА ВО СТРУМИЦА: ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ДА НЕ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ КАКО АЛАТКА ЗА ВАЛКАНИ ПОЛИТИЧКИ ИГРИ!

Миле Милески, Претседател на НСП Струмица: Синоќа од страна на еден портал беше објавено дека потпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски бил запрен на пункт на...

Струмица

ДЕНЕСКА СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА И ЦРВЕН КРСТ ПОДЕЛИЈА ОКОЛУ 700 МАСКИ И 200 ПАРА ЗАШТИТНИ РАКАВИЦИ НА ГРАЃАНИТЕ ВО СТРУМИЦА!

Секторот за внатрешни работи Струмица преку Отсекот за превенција во партнерство со ОО на Црвениот Крст Струмица, денес,06.06.2020 годин на повеќе локации во...