strumica denes logo
Хуманост

декември 6, 2021

СТРУМИЧКОТО ТУРСКО ЗДРУЖЕНИЕ „DOST ELI“ ДОНИРАШЕ ДЕТСКА ОБЛЕКА НА 1.000 ДЕЧИЊА БЕЗ РОДИТЕЛИ!

Турското струмичко хуманитарно здружение „DOST ELI“ од струмичко Банско, донираше

Види повеќе

октомври 3, 2021

(СПОДЕЛУВАЈТЕ) НА МАЛАТА СТРУМИЧАНКА ЕМИЛИЈА КОЈА БОЛЕДУВА ОД ВИРУСЕН ЕНЦЕФАЛИТИС Ѝ Е ПОТРЕБНО ЛЕКУВАЊЕ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА!

КЛИКНИ ОВДЕ ЗА ДОНИРАЊЕ: https://www.gofundme.com/f/lets-all-together-bring-emilijas-smile-back?utm_source=facebook&fbclid=IwAR27_mEXrYCz1ncOid1E04JY_te-i7NpUMxDQh0un6JiidSBUZF0kfmeegY Здраво на сите, на прикачените

Види повеќе

септември 28, 2021

(ФОТО) Иуте Кредит со донации во Завод за заштита и рехабилитација Бања Банско и ПОУ Св.Климент Охридски Ново Село!

Иуте Кредит Македонија е општествено одговорна компанија која сака да

Види повеќе

август 25, 2021

ЗАСВИРИ СИМФОНИЈАТА „ЖИВОТ“ : СПАСЕН Е НОВ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА, ИЗВРШЕНА ПЕТТА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СРЦЕ!

Д-р Кристијан Бундовски: Почитувани, Рано утринава започна да свири симфонијата

Види повеќе

август 18, 2021

Д-Р ЕЛЕНА КИТАНОВА ОД СТРУМИЦА ВРАТИ ВО ЖИВОТ МЛАДА ДЕВОЈКА КОЈА СЕ УДАВИЛА ВО ВОДИТЕ НА ДОЈРАНСКОТО ЕЗЕРО!

Големи пофалби за младата докторка од Струмица Елена Китанова која

Види повеќе