strumica denes logo
заев

април 28, 2019

ФОТОГАЛЕРИЈА) ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ВЕЛИГДЕН ГО ДОЧЕКА ВО РОДНАТА СТРУМИЦА!

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, големиот Христијански празник Велигден

Види повеќе

април 14, 2019

Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

ИЗВОР: MAKFAKS.COM.MK Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и

Види повеќе

април 7, 2019

(ФОТО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СПОРТУВАШЕ ВО СТРУМИЦА!

Со прекрасен настан кој што се одржа покрај езерцето во

Види повеќе

март 10, 2019

ДИМИТРОВ И ЗАЕВ ОД СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ: СО МАСКАТА „ОБЕДИНЕТА ЕВРОПА“ – АМБАСАДОРЕ, ИМА ТУКА ПОРАКА!

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на својот Фејсбук профил

Види повеќе

јули 31, 2018

Заев на учесниците на Меѓународниот ,,Пандев Куп” им посака голем успех, фер игра и спортски дух

Премиерот Зоран Заев синоќа го прогласи за отворено скопското издание

Види повеќе

јули 26, 2018

Заев: Градоначалникот на Ново Село е мој личен пријател, мора да одговара пред законот

Адвокатот Ване Андреев е еден од адвокатите кој мене ме

Види повеќе

јули 21, 2018

Премиерот Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука

Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за

Види повеќе

јуни 10, 2018

Заев и Димитров во Струмица се релаксираа и возеа мотори (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров,

Види повеќе