strumica denes logo

Заев и Димитров во Струмица се релаксираа и возеа мотори (ФОТО)

Автор:

Датум:

јуни 10, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 10, 2018

Категории:

Култура

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, заедо со своите партнерки денеска се релаксираа со Струмица.

Од дружењето се објавија фотографии на Фејбук профилот на премиерот, само ден откако грчките медиуми објавија дека меѓу Заев и Димитров има разлики во однос на прашањето за спорот со соседна Грција и дека се нарушени нивните меѓусебни односи.„На иста линија“, се наведува во коментарот објавен над фотографиите.