Home

Perdormire
Струмица

ФОТОГАЛЕРИЈА) ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ ВЕЛИГДЕН ГО ДОЧЕКА ВО РОДНАТА СТРУМИЦА!

Home

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, големиот Христијански празник Велигден синоќа го дочека во родната Струмица.

„Им го честитам најголемиот христијански празник, Христовото воскресение – Велигден на сите христијански верници. Нека овој празник ни донесе мир на сите, благосостојба и меѓусебно почитување.Воскресението Христово ја симболизира победата на животот над смртта и ја дава силата за надежта за излез од сите тешки ситуации со кои се соочуваме сите ние граѓаните.“ – напиша тој на неговата официјална фејбук страница.