Home

Perdormire
Култура

ДИМИТРОВ И ЗАЕВ ОД СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ: СО МАСКАТА „ОБЕДИНЕТА ЕВРОПА“ – АМБАСАДОРЕ, ИМА ТУКА ПОРАКА!

Home

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на својот Фејсбук профил објави фотографија од Струмичкиот карневал заедно со премиерот Зоран Заев и шеф на делегацијата на ЕУ во Република Северна Македонија Самуел Жбогар, на која напиша:

„Со маската “Обединета Европа” – амбасадоре, има тука порака“