Home

Perdormire

Tag - вмро дпмне

ВМРО-ДПМНЕ

ИНТЕВЈУ НА ДАЈАНЧО ЕФТИМОВ ЗА ЈАВНО.МК:ПРАВДАТА БЕЗ СИЛА Е НЕМОЌНА,СИЛАТА БЕЗ ПРАВДА Е ТИРАНСКА!

ЈАВНО: Која е Вашата најголема активност во моментов, кој проблем го согледувате како нај актуелен? Владеењето на правото и правната држава беше темата на...

ВМРО-ДПМНЕ

ДЕЛЕГАЦИЈА НА УМС НА ВМРО-ДПМНЕ УЧЕСТВУВАА НА СОБРАНИЕТО НА МЛАДИНСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ НА ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ВО ПРАГА!

Делегацијата на УМС на ВМРО ДПМНЕ, во која учествуваат секретарот за меѓународна соработка Филип Ѓорѓиев и членот на ИК, Владимир Ристов, учествува на...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Меѓународниот ден на мајчиниот јазик УМС ОК Струмица го одбележа со делење на симболичен флаер!

Меѓународниот ден на мајчиниот јазик УМС ОК Струмица го одбележа со делење на симболичен флаер. „Денеска на сограѓаните им поделивме флаер со содржина која...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) БРАНЕ ТРАЈКОВ: ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ ПРОЕКТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ВАСИЛЕВО Е НАБАВКАТА НА НОВ АВТОМОБИЛ!

ДРАГИ СОГРАЃАНИ НА ОПШТИНА ВАСИЛЕВО ПОМИНА ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ОД ПРЕВЗЕМАЊЕТО НА ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ НА СДСМ НА ЧЕЛО СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАРЈАН ЈАНЕВ. ВО...

Култура

(ФОТО)ВМРО ДПМНЕ-СТРУМИЦА НА РУЧЕК ВО КУКЛИШ ВО МАНАСТИРОТ „СВЕТИ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“

Денеска по повод денот на патронот на град Струмица – „Свети Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ –...