strumica denes logo
вмро дпмне

јули 7, 2019

Ефтимов: СДСМ ветуваше дека ќе го реконструира патот Струмица- Граничен премин

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Дајанчо Ефтимов, денеска на

Види повеќе

април 11, 2019

(ВИДЕО) СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАПУШТИ СЕДНИЦАТА: НЕМА ДА УЧЕСТВУВАМЕ ВО КРЕИРАЊЕТО НА КАПИТУЛАНТСКИОТ ДОГОВОР ОД ПРЕСПА!

ОК ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Почитувани медиуми, почитувани граѓани на Општина Струмица.

Види повеќе

април 7, 2019

(ФОТОГАЛЕРИЈА): МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СТРУМИЦА!

Со митинг во Струмица, вечерва ВМРО-ДПМНЕ го заокружи караванот на

Види повеќе

април 7, 2019

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВО ПОСЕТА НА НОВО СЕЛО И БОСИЛОВО!

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ денес ја продолжија својата кампања во

Види повеќе

април 6, 2019

(ВИДЕО+ФОТО) УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА ПОРАЧАА: „ЖЕНА ЌЕ Е, ГОРДАНА ЌЕ Е“

Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица ги поканува сите

Види повеќе

април 4, 2019

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ВО НЕДЕЛА ВО ВАСИЛЕВО!

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана

Види повеќе