strumica denes logo

(ВИДЕО+ФОТО) УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА ПОРАЧАА: „ЖЕНА ЌЕ Е, ГОРДАНА ЌЕ Е“

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица ги поканува сите членови, симпатизери и сограѓани на голем народен собир. Митинг на кој својата програма ќе ја претстави кандидатот за претседател Проф. Гордана Силјановска-Давкова, а свое обраќање ќе има и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Митингот ќе се одржи утре, 7 април со почеток во 20:00 часот на платото пред споменикот на „Благој Јанков Мучето“ во големиот Градски парк.

Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Струмица, преку видео ги повикаа струмичани да ја поддржат Проф. Гордана Силјановска Давкова!

https://www.facebook.com/unijanazeni1/videos/276919953232468/?t=1