strumica denes logo

НИКОЛЧО СТОИЛКОВ, КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО ОД РЕДОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОКАНУВА ДЕНЕС НА МИТИНГ ЖИТЕЛИТЕ НА НОВО СЕЛО!

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Кандидатот за градоначалник на Ново Село од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Николчо Стоилков, на својата официјална страница објави дека денес со почеток од 16:00 часот во Дом на култура „Јане Сандански“-Ново Село, ги поканува жителите на Општина Ново на голем нарорен митинг на кој ќе се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски!