(ФОТОГАЛЕРИЈА) МИЦКОСКИ ОД СТРУМИЦА ДО ЗАЕВ: „НЕ Е ЛЕСНА ДРУГАРЧЕ, ТЕШКА Е“

март 31, 2019

Вечерва Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски од собирот во Струмица зборувајќи за незадоволството поради лошата состојба во земјата му се обрати на Заев демантирајќи го неговото ,,Лесна е другарче” со тешка е! На тој начин Мицковски алудираше на тоа дека премиерот Заев нема доволно сериозен пристап кон редицата на проблеми и алармантни состојби во државата.

Со кликнување на овој ЛИНК може да ја погледнете целосната фотогалерија од настанот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: