strumica denes logo
ухмр

мај 9, 2019

Времето целосно се менува – УХМР најавува што не чека цела недела!

Времето денеска во Македонија сончево, и конечно стабилно по дождот

Види повеќе

април 9, 2019

Нова прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува неделава!

Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време

Види повеќе

април 4, 2019

УХМР со вонредна временска најава!

Од недела кон крајот на денот до вторник следува период

Види повеќе

април 3, 2019

Поројни дождови кон крајот на неделава!

Променливо облачно време со благо опаѓање на дневните температури и

Види повеќе

март 23, 2019

Уживајте во сонцето уште денес, УХМР од вторник најави заладување!

Овој викенд не очекува сончево и топло време и сабота

Види повеќе

ноември 26, 2018

Подгответе се за голема промена на времето: УХМР ја соопшти најновата прогноза

За денес УХМР најавува променливо облачно претпладне и во вечерните

Види повеќе

ноември 20, 2018

УХМР: Новата година ќе ја дочекаме со снег – временска прогноза до крај на месец декември

Иако до пред некој ден имавме доста високи дневни температури

Види повеќе

ноември 3, 2018

Уживајте во сонцето додека го има – метеоролозите најавуваат промена на времето

За време на викендот како и на почетокот на следната

Види повеќе

ноември 1, 2018

Какво време не очекува денеска?

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена

Види повеќе