strumica denes logo
Karlovac, 081212. U vecem dijelu Hrvatske nocas je pao obilan snijeg pracen jakim vjetrom te prouzrocio probleme stanovnicima i kolaps u prometu. Snijeg zameo autocestu A1 Zagreb - Split. Foto: Mario Pusic / Cropix
Славчо Попоски

април 11, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: Стабилизирање на времето нема!

Под влијание на моќниот циклон КРИСТИЈАН ќе останеме и следниот

Види повеќе

февруари 28, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: Подгответе се за вистинска пролет, сонце и за температури до 20 °C

Претстојната ноќ како и утрешното утро поради разведрувањето ќе имаме

Види повеќе

јануари 1, 2019

СЛАВЧО ПОПОСКИ: СТРУМИЧАНИ ЌЕ МУ СЕ РАДУВААТ НА СНЕГОТ!

До крајот на денов облачноста која ја имавме над Македонија

Види повеќе

декември 27, 2018

ЕКСКЛУЗИВНА анализа на Славчо Попоски – еве што да очекуваме за нова година

Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно

Види повеќе

декември 17, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: СНЕГОТ ДОАЃА КОН КРАЈОТ НА ДЕНОТ И ВО ВЕЧЕРНИТЕ ЧАСОВИ!

Денешниот ден ни носи нови врнежи кој ќе бидат претежно

Види повеќе

декември 15, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: ЦИКЛОНОТ НЕВЕН ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ПОИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ ВО ДРЖАВАТА!

Под влијание на циклонска активност следува период на доста променливо

Види повеќе
Karlovac, 081212. U vecem dijelu Hrvatske nocas je pao obilan snijeg pracen jakim vjetrom te prouzrocio probleme stanovnicima i kolaps u prometu. Snijeg zameo autocestu A1 Zagreb - Split. Foto: Mario Pusic / Cropix

декември 13, 2018

Славчо Попоски: ДОАЃА МНОГУ СНЕГ НА БАЛКАНОТ!

Во следните часови над Јадранот ќе се формира секундарен но

Види повеќе

ноември 27, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: Доаѓа студен бран и минусни температури, услови за снег и во Струмица!

Почнувајќи од утре (среда) од североисток кон нашата територија ќе

Види повеќе