strumica denes logo
Скопје
mde

март 21, 2019

СТРУМИЧАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ!

Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин

Види повеќе

август 27, 2018

СЕ ИЗДАВА КОМПЛЕТ РЕНОВИРАНА ГАРСОНИЕРА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ!

Издавам комплет реновирана гарсониера 27 м2, со нов мебел, столарија

Види повеќе

јуни 3, 2018

СТРУМИЧАНЕЦ СО ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО УДРИЛ ПЕШАК ВО СКОПЈЕ!

На 02.06.2018 година околу 09,00 часот, на улицата “Перо Наков“

Види повеќе

мај 31, 2018

(ФОТО) СТРУМИЦА ОСАМНА СО ПОВИК ЗА ПРОТЕСТОТ!

Повик за учество на протестот на ВМРО-ДПМНЕ напишан на платна

Види повеќе

мај 30, 2018

СЕ ИЗДАВА КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН СТАН ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ КАЈ СОБРАНИЕ!

Издавам комплет реновиран и сосема ново наместена гарсониера во строг

Види повеќе

април 13, 2018

Струмичанецот Никола Пијанманов со „Времиња“ во Галеријата на МКЦ – Скопје

Триесетина слики настанати во последниве четири години ја чинат „Времиња“,

Види повеќе