(ФОТО) СТРУМИЦА ОСАМНА СО ПОВИК ЗА ПРОТЕСТОТ!

мај 31, 2018

Повик за учество на протестот на ВМРО-ДПМНЕ напишан на платна и хартија  синоќа се поставени на локации во Струмица. ” СТАНЕТЕ БРАЌА И СЕСТРИ – МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПОБЕДИ” – гласи еден натпис. Протестот како што е познато е закажан за Сабота 2 Јуни со почеток во 20 часот, а се организира и автобуски превоз со поаѓање во 16 часот од пред Тинекс маркет.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ