strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ СО ТОВАРНО МОТОРНО ВОЗИЛО УДРИЛ ПЕШАК ВО СКОПЈЕ!

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 3, 2018

Категории:

Хроника

На 02.06.2018 година околу 09,00 часот, на улицата “Перо Наков“ товарно моторно возило “Фиат Добло“ со струмички регистерски таблици управувано од Д.И.(46) од Струмица удрило во пешак Ј.С.(54) од Скопје, која што со возило на Итна медицинска помош била пренесена во комплексот клиники “Мајка Тереза“, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди и била задржана на понатамошно лекување. На местото на настанот извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.