strumica denes logo
сдсм

април 22, 2019

СДСМ И СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ПОБЕДИЈА ВО СТРУМИЦА ВО ПРВИОТ КРУГ!

Кандидатот од редовите на СДСМ Стево Пендаровски победи во првиот

Види повеќе

април 9, 2019

ВО САБОТА МИТИНГ ВО СТРУМИЦА, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВИ ПРЕД СТРУМИЧАНИ!

Во сабота на 13.04.2019 година во Струмица со почеток од

Види повеќе

ноември 1, 2018

Струмичанецот Костадин Костадинов е нов портпарол на СДСМ

  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија соопшти дека пратеникот Костадин Костадинов

Види повеќе

септември 24, 2018

ЗАЕВ ВО СТРУМИЦА: ЌЕ ИМА ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ ПО 30-ТИ СЕПТЕМВРИ, СТРУМИЦА Е ВО ЕВРОПА

„Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во

Види повеќе

септември 14, 2018

Даскаловски: НАТО и ЕУ се семејства на здружени партнери со кои ја гарантираме иднината на нашите деца

Интегрален текст од прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на

Види повеќе

мај 8, 2018

Постапката е чиста и во интерес на Струмица, велат од СДСМ за градежната парцела која завршила кај Вице Заев

Христијан Мицкоски целосно е навлезен во промашената матрица на неговиот

Види повеќе

март 7, 2018

ФОРУМОТ НА ЖЕНИ НА ОО СДСМ-СТРУМИЦА ОДРЖА ТРИБИНА ПО ПОВОД МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЖЕНАТА

По повод Меѓународниот ден на жената (8-ми Март), Форумот на

Види повеќе