strumica denes logo

СДСМ И СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ПОБЕДИЈА ВО СТРУМИЦА ВО ПРВИОТ КРУГ!

Автор:

Датум:

април 22, 2019

Категории:

СДСМ

Автор:

Датум:

април 22, 2019

Категории:

СДСМ

Кандидатот од редовите на СДСМ Стево Пендаровски победи во првиот круг синоќа во Струмица откако освои 12.544 гласи. За професорката Гордана Силјановска-Давкова гласале вкупно 9.246 гласачи, а Блерим Река освои 167 гласови. Струмичани повторно ќе гласаат на 5 мај во вториот круг.