strumica denes logo
роденден

октомври 8, 2018

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН ЗОРАН ЗАЕВ – ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

На денешен ден роден е Зоран Заев, претседател на Владата

Види повеќе

септември 22, 2018

НЕКОГАШНИОТ ФУДБАЛЕР НА БЕЛАСИЦА – ИЛИЈА НИКОЛОВ МОТОРЕТКАТА, НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ!

Илија Николов – Моторетката вчера со најблиските го прослави својот

Види повеќе

јули 28, 2018

АКВАРИУС ГО СЛАВИ СВОЈОТ 18 РОДЕНДЕН!

  HAPPY BIRTHDAY AQUARIUS ДАМИ И ГОСПОДА, Пред 18 години

Види повеќе

јули 6, 2018

ГОЛЕМА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ВЕЧЕРВА ВО СЕЛЕКТ-ГРАТИС ВАУЧЕР ЗА ПАТУВАЊЕ НА КРФ ЗА ДВАЈЦА ЗА НАЈСРЕЌНИОТ!

Петок0 6 jули голем концертен настап на балканската поп-фолк ѕвезда #PedjaMedenica! Голема

Види повеќе

јуни 18, 2018

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МИТКО ТОШЕВ!

Редакцијата на Струмица Денес од се’ срце му го честита

Види повеќе

мај 16, 2018

ГЕСТ ЗА ПОЗДРАВ: ДЕНЕС МУ Е РОДЕНДЕН, НО НЕ ГО ПРОСЛАВИ ТУКУ ОДЛУЧИ ПАРИТЕ ДА ГИ ДОНИРА НА ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ!

За разлика од стандардното славење на роденден, струмичанецот Христијан Николов

Види повеќе