strumica denes logo

АКВАРИУС ГО СЛАВИ СВОЈОТ 18 РОДЕНДЕН!

Автор:

Датум:

јули 28, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јули 28, 2018

Категории:

Култура

 

🎉 HAPPY BIRTHDAY AQUARIUS❗

ДАМИ И ГОСПОДА,

Пред 18 години во реалност се претвори една идеја инспирирана од светскиот начин на забава. Со свеченото отварање на Диско Базен AQUARIUS, Струмичани и воедно Македонија можеа да се пофалат со еден поинаков и модерен локал наменет за забава за сите генерации – базен и дискотека.

Во изминатите 18 години базен AQUARIUS беше посетуван од многу посетители од Македонија и странство, а во вечерните часови ноќниот клуб покрај базен AQUARIUS беше подиум за забава на многу генерации.
Во текот на овие 18 години Диско-Базен AQUARIUS беше домаќин на најреномираните македонски, југословенски и балкански пејачи, групи и диџеи.

AQUARIUS Ви благодари што 18 години бевте и останавте дел од нашата летна приказна создадена само за вас и ниту еднаш не се посомневавте во нашата цел да ви дадеме дел од нашата магија за да ја доживеете најубавата летна бајка во градот.

По повод 18-тиот роденден AQUARIUS ве поканува заедно да прославиме и да се забавуваме.
Домаќини на најголемата роденденска забава досега, ќе се:

▪🎧 DJ JACK DAWSON
▪🎧 DJ RICARDO HERNANDEZ
▪🎧 TIGHTBEATS
▪🎧 ☆ DJ MISS BUNNY ☆

Резервации :
📞075 710 007 Ѓорги Маглешев
📞070 228 765 Софија Андонова
📞072 623 472 Тања Пандева
📞078 277 451 Мартин Трендов
📞078 428 024Кристина Тондева